Bodur Fidan

Ana Sayfamız Üye Girişi Üye Ol Yardım                  İletişim
  Anasayfa   Kayıt Ol      Üye Listesi    Takvim    Arama    Yardım        Skins    Giriş 

Bodur Elma Fidani Formu
      Kilitli ForumM9 Tam Bodur Elma
            Kilitli ForumM9 Tam Bodur Elma

Mesaj icon Konu: Bodur Elma Üzerine Sohbet
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
faruk
Yönetici
Yönetici
Simge
Üye Bilgileri  
Kullanıcı No.: 1
Üye Durumu:

Teşekkür Bilgileri 
Hak Puan : 9
Kidem : 7
OrtalamaHak : % 100
Irtibar :2

Alıntı faruk Cevaplabullet Konu: Bodur Elma Üzerine Sohbet
    Gönderim Zamanı: 30-Agustos-2010 Saat 23:02

Karaman Ilimizde bir sirkette elma fidani yetsitiren  Ahmet BIRCAN abimiz ile bir sohbet yaptik. Sorum su idi abi çögür anaçli elma fidani yetistirmiyormusunuz.

Ahmet abimiz aynen su cevabi verdi abi sirketimiz yeni kuruldugu siralarda rahmetli Ziraat Mühendisimiz ile beraber çalisiyorduk. Bir Haci Amca bana tohum ekerek fidan yetistirmemizi bunun karsiligin da ise bodur elma fidaninin iki kati üçret verebilecegini söyledi. Bende Rahmetli Ziraat Mühendisi Abimize Abi bana para ver ben elma tohumu alip yetistirip Haci Amcama satacam dedim.

Rahmetli Ziraat Mühendisi Abim aynen sunu söyledi. Ahmet im bu gün tohumdan fidan yetistirip satarsan bana çok büyük paralar kazandirirsin. Bana çok büyük bir iyilik yapmis olursun. Ama çögür anaç tan fidan yetistirirsen Karaman a çok büyük kötülük yapmis olursun. Karaman da elmacilik biter. Sakin ha sakin çekirdekten ekipte fidan yetistirme. ha diye bana tembih etti. Bende o gün den bu yana bir daha çekirdek anaçtan fidan üretmeyi akimdan bile geçirmedim. Dedi.

Simdi ise hala çekirdekten ve tohum anaçtan fidan üreterek para kazanan insanlara sesleniyorum. Siz bu gidis ile Türkiye mizde elmaciligi bitirmeyecekmisiniz. Bu gün belki çok büyük paralar kazaniyorsunuz. Ama Türkiye mize çok büyük kötülük yapiyorsunuz. Saygilarim ile.

Düzenleyen faruk - 08-Kasim-2018 Saat 18:56
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 wwf-vb